نبات زعفرانی

نبات زعفرانی زرین ثمر دارای خواص ناب ، تهیه شده از شکر سفید ، زعفران نگین و آب تصفیه شده است که در انواع زیر موجود می‌باشد.

1- پرده نبات یزدی زعفرانی
2- شاخه نبات زعفرانی (یا همان نبات شاخه)
3- نی نبات زعفرانی

خواص نبات زعفرانی

از نظر میزان خواص، همه‌ی انواع این نبات‌ها مثل هم هستند. البته کیفیت نباتها تعیین کننده‌ی اساسی میزان خواص آنها است.

به عنوان مثال وقتی در تهیه‌ی نباتی، بجای شکر سفید با کیفیت از خاکه قند استفاده شود. یا بجای زعفران درجه یک، از زعفرانهای کهنه و یا رنگ و عطر غیرطبیعی استفاده شود. قاعدتاً نباید انتظار خاصیت چشمگیری داشت.

به طور کلی از خواص و فواید آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- تسکین درد‎ها‎ی عضلانی
2- کمک به تسریع درمان بیماری در بدن
3- کمک به رفع خواب آلودگی
4- افزایش انرژی و نشاط
5- درمانی برای افراد سرد مزاج
6- کمک به درمان بیماری اسهال

نبات زعفرانی اصل

متأسفانه بیشتر نبات‌هایی که به رنگ زرد و به اسم زعفرانی در بازار موجود هستند با جوهر زعفران (و یا رنگ‌های دیگر) رنگ شده‌اند. جوهر زعفران ماده ای بسیار خطرناک و سرطان زا است. مصرف این ماده بیماری هایی از قبیل بیش فعالی در کودکان، معضلات گوارشی و آسمی، تومورهای تیروئیدی، تشدید میگرن، تاری دید، حساسیت ها و مشکلات پوستی نظیر پورپورا به همراه خواهد داشت.

اگر به مصرف انواع زعفرانی علاقه دارید، ابتدا مطمئن شوید که آن را از منبع معتبری تهیه می‌نمایید و رنگ آن ناشی از خود زعفران باشد نه جوهر زعفران.

گاهی حتی بر روی نباتها پرچم‌های زعفران نیز دیده می شود. اما نباید فریب این موضوع را بخورید و تصور کنید که با آن‌ها رنگ شده است. چون طبیعتاً اگر آن‌ها زعفران اصل باشند، در این صورت قیمت خود زعفران‌های روی آن‌ها چه بسا از کل قیمت آن نوع نبات زعفرانی بیشتر شود. بنابراین عقل حکم می‌کند که به این موضوع اهمیتی ندهیم. ضمن این که همه‌ی ما هنگامی که از زعفران استفاده می‌کنیم، آن را پودر و یا خرد می‌کنیم، سپس کاملاً آن را دم می‌کنیم و پس از آن که پرچم‌ها رنگ خود را پس دادند، کم رنگ شدن آن‌ها کاملا مشهود است. این در حالی است که پرچم‌های روی این گونه نبات‌ها عموماً سالم و پر رنگ هستند!

نمایش دادن همه 2 نتیجه